دانستنی ها

 • فیلم درمانی با نسخه تایید شده

  فیلم درمانی با نسخه تایید شده

  با 11 فيلم قرن بيست و يکم که به عنوان دارو براي نااميدي، خشم و تنهايي تجويز مي شوند، آشنا شويد؛ اينها فيلم هايي هستند که ديدنشان براي خوب شدن حال مخاطبان توصيه مي شود. نشريه فرانسوي لوگيد دوکولتور فيلم هاي «حال خوب کن» قرن بيست و يکم را معرفي کرده و از مردم خواسته در تعطيلات شان اين فيلم ها را خانوادگي و دور هم ببينند.
 • آیا برف قابل خوردن است؟

  آیا برف قابل خوردن است؟

  پرسشی که میلیون ها تن در سراسر جهان در فصل زمستان از خود می پرسند و معمولا پاسخ آن را نیز نمی دانند این است: آیا می توان برف را خورد؟ محققان خوردن برف را در شرایطی خاص بدون خطر می دانند. امسال در برخی کشورهای نیمکره شمالی زمین بارش برف در حد قابل توجهی بود. افراد زیادی به قدم زدن در زیر بارش برف علاقه دارند و برخی نیز پا را فراتر گذاشته و اقدام به خوردن برف می کنند. اما در همان لحظات این سؤال را از خود می پرسند که از نظر علمی کار درستی انجام می دهند؟

 • فواید خواب زود هنگام شبانه

  فواید خواب زود هنگام شبانه

  بارها و بارها شنیده ایم که به خواب شبانه زود تاکید زیادی می‌کنند، چه برای کاهش وزن و چه برای افزایش وزن، علت این همه تاکید چیست؟ قبل از پرداختن به هر نکته‌ای باید بدانید که خواب کافی و به‌موقع در کنار یک برنامه غذایی اصولی در چند مورد نقش اساسی دارد؛ اول از همه به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند، همچنین باعث جذب مواد معدنی شده و در راستای همین مواد زائد را از بدن دفع می‌کند. اما در ادامه بهتر است بدانید در هر ساعتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

 • آنفولانزا و سرماخوردگی و 10 افسانه درست و غلط

  آنفولانزا و سرماخوردگی و 10 افسانه درست و غلط

  شما دست هایتان را شسته و ویتامین ث هم خورده اید، اما هنوز هم امکان گرفتن میکروب هایی را از همکارانتان در محل کار دارید. دکتر ساندرا، متخصص داخلی و رئیس سابق دانشکده آمریکایی پزشکان، میگوید: سرماخوردگی ها و آنفولانزا توسط ویروس ها ایجاد میشوند نه به این دلیل که شما در هوای سرد بیرون هستید. از سال های دور تا امروز شایعات و افسانه هایی درباره سرماخوردگی و آنفولانزا وجود داشته و دارد که در این مقاله با شما آنها را رمزگشایی می کنیم.

 • ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻣﺘﺪﺍﻭﻝ ﻋﺸﻖ!

  ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻣﺘﺪﺍﻭﻝ ﻋﺸﻖ!

  ۱ ) ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻋﺸﻖ ﺩﺭ ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﺭ ﻗﯿﺪ ﺑﺴﺘﮕﯽ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﺩﮐﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﻣﺎﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﻧﺪ. ﺍﯾﻨﺎﻥ ﻫﻨﻮﺯ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﻮﺩﮐﺎﻧﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪ ،ﺑﻪ ﺣﻤﺎﯾﺖ ،ﻋﺸﻖ ،ﮔﺮﻣﯽ ،ﺩﻟﺴﻮﺯﯼ ،ﻭ ﺗﺤﺴﯿﻦ ﻣﺎﺩﺭ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﻧﺪ ﻭ ﻋﺸﻖ ﺑﯽ ﻗﯿﺪ ﻭ ﺷﺮﻁ ﻣﺎﺩﺭ ﺭﺍ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻨﺪ .
   ﻋﺸﻘﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﻧﺜﺎﺭ ﺷﻮﺩ ،ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻟﯿﻞ ﮐﻪ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪﻧﺪ . ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﺍﮔﺮ ﺑﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻋﺸﻖ ﺯﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﻧﮕﯿﺰﻧﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺩﺭ ﻋﺸﻖ ،ﻏﺎﻟﺒﺎ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﻭ ﺩﻟﭙﺬﯾﺮﻧﺪ ،ﻭﻟﯽ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﻣﻌﺸﻮﻕ ﺳﻄﺤﯽ ﻭ ﻋﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﺍﺳﺖ . ﻫﺪﻑ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻌﺸﻮﻕ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻧﻪ ﻋﺎﺷﻖ.
 • تاثیر وضعیت خوابیدن بر نحوه خواب دیدن

  تاثیر وضعیت خوابیدن بر نحوه خواب دیدن

  دانشمندان حوزه علم خواب نمی دانند که چرا آدم ها به خواب می روند یا چرا خواب می بینند، اما تحقیقات تازه نشان می دهد که وضعیت خوابیدن بر نحوه خواب دیدن تاثیر زیادی می گذارد. به گزارش ساینس، نگاهی به تحقیقاتی که در سال های گذشته بر روی نحوه خوابیدن انجام شده گویای این است که وقتی وضعیت و موقعیت دراز کشیدن در زمان خواب عوض می شود، نوع رویا دیدن افراد هم تغییر می کند.
 • چرا زنان ایرانی چاق می شوند؟

  چرا زنان ایرانی چاق می شوند؟

  خیر! مثل اینکه قرار نیست معضل چاقی دست از سر خانم‌های ایرانی بردارد! مشکلات چاقی از مسائل شایعی است که بسیاری از خانم‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی شخصی با آن مواجه هستند! این مشکل گاهی تا حدی بحرانی می‌شود که پای مسائل روانی و عاطفی بسیار جدی! به میان می‌آید. سؤال این است: چرا بسیاری از زنان ایران دچار مشکل چاقی می‌شوند؟

 • توصیه های مهم در اولین ملاقات

  توصیه های مهم در اولین ملاقات

  اولین قرار ملاقات می تواند تعیین کننده ترین جلسه باشد. شما وارد رستورانی لوکس می شوید و منتظر می مانید تا میز خود را رزرو کنید اما میزبان توجهی به شما نمی کند و همانطور که پشت اش به شما است، با موبایل خود بازی می کند. او با پیراهن چروکی که به تن دارد آدامس می جود و حتی به صدای زنگ تلفن هم توجهی نشان نمی دهد.

 • آیا ترتیب تولد با شخصیت افراد مرتبط است؟

  آیا ترتیب تولد با شخصیت افراد مرتبط است؟

   بر اساس یک مطالعه جدید، باید این گفته را که نوبت تولد، شخصیت شما در هنگام بزرگسالی را تعیین می‌کند، فراموش کنید.

 • خسیس هستید یا صرفه جو؟

  خسیس هستید یا صرفه جو؟

   عادت به پس انداز کردن پول یکی از بهترین و در عین حال دشوارترین اقدامات مالی است. مطابق آمارها، ۲۸ درصد از آمریکایی ها هیچ پس اندازی برای مواقع ضروری ندارند و در مواجهه با بحرانی کوچک به طور کامل خلع سلاح می شوند. به علاوه بیش از نیمی از آنها نیز نمی توانند زمانی فراتر از سه ماه را با تکیه بر پس انداز خود زندگی کنند. شرایط مشابهی را می توان در سایر کشورها، از جمله ایران، نیز مشاهده کرد. امری که عامل بسیاری از مصائب خانوادگی و فجایع اجتماعی است.
 • 17 عادتی که دندان‌هایتان را نابود می‌کند

  17 عادتی که دندان‌هایتان را نابود می‌کند

  1-جویدن یخ

  ازآنجایی‌که یخ بدون شکر است، شما فکر می‌کنید بدون ضرر است. اما جویدن یخ، به دندان شما آسیب می‌رساند و باعث ترک و یا شکستگی آن‌ها می‌شود. این کار بافت نرم داخل دندان را تحریک کرده و باعث درد دندان می‌شود. خوردن غذای گرم یا سرد می‌تواند این آسیب را بیشتر تحریک کرده و باعث درد دائمی دندان شود. به جویدن یخ، آدامس بدون قند بجوید.
   
 • چرا دل کندن از شبکه‌های اجتماعی سخت است؟

  چرا دل کندن از شبکه‌های اجتماعی سخت است؟

  اگر تنها یک قاعده برای زندگی دیجیتال برخی‌ها وجود داشته باشد، می‌تواند این باشد: شما همیشه به فیس‌بوک برخواهید گشت.البته ممکن است مدتی آن را کنار بگذارید، اپلیکیشن آن را از گوشی خود پاک کنید یا حتی حساب فیس‌بوک خود را غیرفعال کنید، اما تنها یکی از 10 نفر کاربر فیس‌بوک، آن را به درستی کنار می‌گذارد. به گزارش هافینگتون‌پست،‌ تحقیقاتی در دانشگاه کرنل (Cornell) می‌تواند توضیح دهد که چرا ترک شبکه‌های اجتماعی بسیار دشوار است. آنها یک کمپین به اسم «99 روز آزادی» راه انداختند و افراد علاقه‌مند به این پروژه را دعوت کردند و به این ترتیب 40000 نفر این دوره را گذراندند.
 • با مواد غذایی کپک زده چه کنیم؟

  با مواد غذایی کپک زده چه کنیم؟

  برای خیلی از ما پیش آمده که حتی وقتی غذا یا میوه ای را در یخچال نگهداری کردیم، باز هم کپک زده و مجبور شدیم آن را دور بریزیم. خیلی از ما نمی دانیم چه کنیم که موادغذایی در یخچال و یا محیط آشپزخانه کپک نزنند.با دکتر ابوالفتح شجاعی، فوق تخصص میکروبیولوژی مواد غذایی، در همین رابطه گفتگو کرده ایم.

 • 4اشتباه ‌رایج در دوران خواستگاری

  4 اشتباه ‌رایج در دوران خواستگاری

  دوره آشنایی یا همان خواستگاری مرحله تبادل اطلاعات و احساسات بین دو جنس مکمل (دختر و پسر) و خانواده هایشان با هدف تصمیم گیری برای ازدواج قلمداد می شود. مرحله آشنایی، پایه و اساس ازدواج را شکل می دهد و برای یک ازدواج موفق لازم است از محدودیت ها و اشتباه های رایج در آن آگاهی بیشتری کسب کنید تا مصداق این بیت معروف «خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج» قرار نگیرید.
 • بیماری های که میان مجردها رواج دارد!

  بیماری های که میان مجردها رواج دارد!

  افرادی که ازدواج نکرده‌اند شاید این مشکلات و بیماری‌ها را بیش از متاهل‌ها تجربه کنند. ارقام و آمارهای مختلف نشان می‌دهد که روزبه‌روز بر تعداد مجردهای ایرانی افزوده می‌شود و دختران  و پسران جوان به شروع زندگی مشترک تمایلی ندارند. به هر حال هر فرد مجردی برای انتخاب این شرایط دلایل خاص خودش را دارد.

یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

در شهر چه خبر؟

شاید برای شما هم جالب باشد


ميوه‌هايي كه طبابت مي‌‌کنند
چهارشنبه, 09 تیر 1395
ميوه اين نعمت‌هاي آبدار و خوشمزه‌ الهي سرشار از ويتامين و فيبر، يكي از آن نعمت‌هايي كه ضامن سلامتي و طول عمر است. از توت و...

چه مواقع نیاز به عمل جراحی دیسک کمر وجود دارد ؟
چهارشنبه, 06 خرداد 1394
امروزه در خصوص بیماری دیسک کمر مطالب و نکات بسیار زیادی نوشته میشود که هر کدام از مطالب از دیدگاه خاصی به این بیماری نگاه...

زیبایی دردناک
چهارشنبه, 03 شهریور 1395
خیلی از افراد به فکر اقداماتی برای زیبا شدن می افتند و به همین دلیل عجولانه دست به کارهایی می زنند که عوارض بدی بر سلامت شان به...

همه چیز در مورد موبرها
پنجشنبه, 31 ارديبهشت 1394
پوست برخی افراد به موبرها حساسیت دارد. در نتیجه می‌توانید قبل از استفاده، آن را روی یک قسمت از پوستتان امتحان کنید. پیشنهاد...

همه چیز در باره چیپس در ایران و جهان
جمعه, 14 فروردين 1394
در زندگی به بسیاری افراد برمی خوریم که یک جمله کلیدی برای زندگی شان دارند و یکی از جمله های محبوب این است که «اگر شروع کردی تا...

موی این قسمت از بدن را به هیچ عنوان از بین نبرید.
چهارشنبه, 05 فروردين 1394
این روزها مد شده است که برای زیبایی حتی موهای گوش و بینی را هم از بین می برند. آیا این موها فقط مزاحمت ایجاد می کنند و فایده...

واکنشی که نشان دهنده عشق نوزاد به شماست.
چهارشنبه, 02 دی 1394
نوزاد به چشمانتان خیره شده و جالب اینکه این کار را به دفعات انجام می‌دهد. در واقع نوزاد علاقه زیادی به خیره شدن به چهره‌ها...